Behuuuuuuuueeeeaaa © 2011 AKK. All rights reserved.

Merhaba dünya!

WordPress’in dediği gibi Merhaba dünya!

Herşey Hazira 23 – 2011 de başladı.

Karanlık bir pazar sabahı bloguma girmeye çalışırken Google ın zararlı içerik uyarısı ile irkildim. Bir kaç dadikalık araştırmadan sonra blog içerisindeki bir kod dizesinin google tarfından zararlı içerik olarak nitelendirildiğini gördüm. Gmail hesabımdan bu kod dizesinin kaldırmak için google webmaster araçlarını kullandım. Yaklaşık 3 gün sonrasında zararlı içeriğin çalıştığı blog sayfalarımı tekrar düzenledim ve google aramalarında artık engellenmediğimi farkettim. Bu kötü kabusun sona erdiğini düşündüm. Hemen yeni bir yazı yazmaya karar verim ki ne göreyim? Yeni bir uyarı daha  (Haziran 7 – 2011 ).

Kolayca başa çıkabileceğimi düşündüm ve tekrar webmaster araçlarına yöneldim, fakat bu seferki incelemede blogun hiç bir sayfasında zararlı içerik namına birşey bulunamadı uyarısı aldım.

İş başa düştü!!!

ftp deki bütün php dosyalarını teker teker inceleyerek zararlı içeriği tetikleyen bir kaç satır kod dizesini sildim. Artık benden daha mutlu biri olamazdı sanırdım. Sanırdım diyorum çünkü  bundan 6 gün evvel sevgili explorer 9 benim blogumda zararlı içerik olabileceği kanısına vardı. ( Zararlı içeriktnen kasıt otomatik çalışans scriptler yardımıyla sitemin kişisel bilgi topladığı yada diğer sitelerdeki içeriği kendi içeriğine kopyaladığı falan filan )

Şaka gibi!

Bu sefer inada bindi evlat!!!!!!!!

Artık wordpress in bize verdiği nimetlerden faydalanmanın zamanı geldi diyerek peş peşe birkaç plugin indirip site içeriğindeki zararlı içeriği aramaya başladım. Ara dur. Ne çıktı; 700 küsür  hatalı sayfa… Aç notped++ başla düzeltmeye düzelt düzelt ve sonra puff… Herşey kül kedisinin saat 24:00 ı vurduğu ana geri döndü… anladımki hiçbirşey artık eskisi gibi olmayacakwdegbjeghı3rghıet4hıjjhguh :(

2 Comments

  1. Bu hiç iyi olmadı.
    Allah yardımcın olsun bilader…

  2. Robert

    Thanks for the info.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Required fields are marked:*

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>